Novinkomat
Poznámka
Kontaktní informace
Karolína Volná
tel: 605 747 386
@: free.styles@email.cz
místo chovu: Vyškov

postheadericon Historie

Od mala vyrůstám mezi zvířaty. Řekla bych, že k myškám jsem se dostala tak ve svých 12 letech. Ale nejsem si jistá. Pamatuji se, že jsem na jedny Vánoce pod stromečkem našla klec s myškami. Dvě holčiny v aguti zbarvení s bílými nest. znaky, pojmenovala jsem je Star a Jerry. Po úmrtí Jerrynky jsem si donesla solid aguti(opět zwerimex) myšku, která mi po měsíci porodila. Což jsem nečekala. Po těchto myškách jsem měla ještě několik zwerimexových myšek, ale všechny mi umíraly strašně brzo z neznámých příčin. Proto jsem na čas přestala s chovem těchto prcků. Po několika letech při brouzdání po netu jsem již nahlodlá, že si pořídím papírovou myšku, našla stránky CHS Beautifull Mouse. Shodou náhod sídlí v mém městě a na prodej měla samičky sh black tan, což byla má oblíbená barva. Po menších neduzích ke mě doputovala kráska Erszebeth Beautifull Mouse. Úžasná myška, na kterou budu vždycky ráda vzpomínat. Chvilku po ní jsem z CHS Semišová myš vybrala Bettynce kamarádku nestandardní cpb aguti samičku Xantipu od Semišové myši. Skoro rok jsem si s tímto počtem celkem vystačila. Když jsem, ale začala koncem roku 2010 uvažovat o chovu, uskutečňoval se import z PL. Po ujasnění mých chovatelských cílů(níže), jsem se rozhodla importovat si astrex dove samce a sh dove tan samici. Na těchto myších jsem postavila chov, který jsem 5. 1. 2011 zaregistrovala pod ZO. Následně jsme se staly členy nově založeného klubu CZMC.

postheadericon Chovatelské cíle

Prioritním cílem je odchov zdravých a povahově vyrovnaných jedinců, kteří budou zejména skvělými mazlíčky. Snažíme se chovat myšky ve fancy typu, které budou vhodné do dalšího chovu a na výstavy. Samozřejmostí je i snaha o co nejlepší typ a barvu. Náš chov staví na dvou oddělených liniích: dlouhosrstý astrex a krátkosrstý tan.

Astrex
Momentálně se snažím o rozšíření základny self astrex myšek, s kvalitní kudrnatou srstí, která vydrží zvlněná po celý život myšky. Cílem jsou long hair astrex a long hair satin astrex jedinci, s co nejdelší kudrnatou srstí, která se stářím nenarovná. Kudrny by měly být rovnoměrně rozloženy, neměly by chybět na hlavě, břiše atp. V této kvalitě srsti bych chtěla odchovávat myši ve zbarvení: chocolate, black, blue, dove a champagne.
Tan
U tanů klademe největší důraz na sytost a odstín tanu, který by měl být pomerančový. Dále pak na rovnou linii tanu a co nejmenší či lépe žádný trojúhelník v barvě srsti pod krkem. Základová barva musí odpovídat standardu dané barvy, bez kruhů v barvě tanu okolo uší a ocasu. Odchovávat chceme tan jedince zejména v barvách black, chocolate, dove a champagne.